Rihanna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rihanna

RiRi Serbia
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 O Rihanni .

Go down 
5 posters
AuthorMessage
*RiRi fan*
Administrator
Administrator
*RiRi fan*


Broj poruka : 36
Datum upisa : 2009-04-24
Godina : 29
Lokacija : Vršac

O Rihanni . Empty
PostSubject: O Rihanni .   O Rihanni . EmptyFri Apr 24, 2009 11:45 am

Робин Ријана Фенти (енгл. Robyn Rihanna Fenty) је певачица са Барбадоса. Рођена је 20. фебруара 1988. године у Сант Мајклу, али због посла живи у Сан Дијегу у САД. Прославила се 2005. године са хитом „Pon de Replay“.

На Барбадосу

Ријана је рођена на Барбадосу, где је и провела своје детињство. Имена њених родитеља су Моника и Роналд Фенти, а има и млађу браћу Рореја и Рајада. Њен отац је био алкохоличар, и тиме је задавао пуно мука својој жени и деци. Ријана је у то време имала јаке главобоље, и претпостављало се да има тумор на мозгу. Ишла је на прегледе код разних доктора, али ниједан није могао да открије шта јој је. На крају се испоставило да њене главобоље потичу од стреса, изазваног сталним свађама Роналда и Монике. Њени родитељи су се развели 2000. године.


Школовање

У основној школи „Carles F.Broome Memorial“ морала је да трпи сталне расистичке нападе другова. Наиме,њена мајка Моника је црнкиња а отац бео, па је Ријана имала пресветао тен за децу са Кариба. Сви су је одбацивали и није имала пријатеља. Тек када је дошла у средњу школу њен живот се променио. Ријана је завршила средњу техничку школу у Сент Мајклу и, како каже, одувек је била стидљива и повучена, и са две своје другарице је основала музички трио. Највише је волела да учи математику. Пробила је лед са 16 година, када је 2004. године победила на такмичењу за мис средње школе, где је певала песму „Hero“ од Мараје Кери. Тада ју је чуо продуцент Еван Роџерс, познат по продукцији за Кристину Агилеру и Џесику Симпсон, док су тек биле у успону. Роџерс је у том тренутку био на Барбадосу на одмору, а онда је чуо Ријану. Одмах ју је позвао да сними деми-снимак, а онда је тај снимак послао свим већим продуцентским кућама. Одговор је стигао од продуцентске куће „Def Jam Records“, којом шефује познати репер Џеј-Зи. Ријана одлази у Америку, где започиње рад на својој соло каријери. Као своје идоле, ова девојка истиче Бијонсе Ноулс и Алишу Киз.


Каријера


Каријеру је започела у седамнаестој години, албумом „Music of the Sun“. Уследили су хитови „Pon de replay“, „SOS“ и „Unfaithful“ којима се пробила на светску музичку сцену и постала славна. Крајем прошле године изашао је њен најновији албум „Good girl gone bad“ на коме су највећи успех имале песме "Rehab" „Umbrella“, „Winning women“(коју је отпевала заједно са Никол Шерцингер из групе „Pussycat dolls“) и „Please don't stop the music“.

12. септембра 2007. године, Ријана је кренула на светску турнеју, названу по њеном новом албуму, „Good girl gone bad“. Турнеја је почела у Ванкуверу у Канади, а затим је наступала по целој Канади. Турнеја се наставила по градовима Сједињених Држава, где је обишла, између осталих, и Далас, Лос Анђелес и Њујорк. Европски део турнеје почео је 11. новембра 2007. у Паризу у Француској.

24. новембра 2007, у 20:30 часова у Београдској арени, Ријана је одржала концерт у оквиру своје турнеје „Good girl gone bad“. Арена је била пуна, све су карте распродате, а организатори су имали проблема због изузетне гужве у партеру и концерт је почео са скоро два часа закашњења уз претње да ће бити отказан због угрожене сигурности публике у партеру.

Приватни живот

Јавност је 11. октобра 2007. открила да се Ријана забавља са глумцем Џошом Хартнетом, који је, очигледно, брзо преболео своју дугогодишњу девојку Скарлет Јохансон. Ријана је рекла да је заиста заљубљена у Џоша и да јој је јако лепо са њим. Има неколико тетоважа на телу,једна јој је иза десног уха и представља њен хороскопски знак-Рибе.Ријана воли животиње и има два кућна љубимца-пса и корњачу. Ријана је већ дуже време у веѕи са својим годину дана млађим колегом Крис Брауном(Chris Brown).


Дискографија
2005: „Music of the Sun“
2006: „A girl like me“
2007: „Good girl gone bad“
Back to top Go down
https://rihanna-srbija.forumotion.net
Alexandra
Starter
Starter
Alexandra


Broj poruka : 11
Datum upisa : 2009-04-24

O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . EmptyFri Apr 24, 2009 7:57 pm

cool...svidja mi se njena diskografija i bioografija,jedino mi je zao shto su je kao malu maltretirali,ali i sada ju je pretukao dechkoo...jadna
Back to top Go down
*RiRi fan*
Administrator
Administrator
*RiRi fan*


Broj poruka : 36
Datum upisa : 2009-04-24
Godina : 29
Lokacija : Vršac

O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . EmptyFri Apr 24, 2009 8:08 pm

Slazem se. Medjutim karijera joj je svakako bajna..
Back to top Go down
https://rihanna-srbija.forumotion.net
Alexandra
Starter
Starter
Alexandra


Broj poruka : 11
Datum upisa : 2009-04-24

O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . EmptySun Apr 26, 2009 11:36 am

Aham i bash je postigla odjednom veliki uspeh albumom Good girl gone bad. Secam se da su svi ludeli na njene pesme sa tog albuma:P
Back to top Go down
DaKiCa :P
Starter
Starter
DaKiCa :P


Broj poruka : 35
Datum upisa : 2009-06-23

O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . EmptyTue Jun 23, 2009 12:46 pm

Hvala ali znala sam ovo!
Back to top Go down
~*Rihanna*~
Starter
Starter
~*Rihanna*~


Broj poruka : 30
Datum upisa : 2009-06-12

O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . EmptyThu Jun 25, 2009 12:20 pm

Alexandra wrote:
cool...svidja mi se njena diskografija i bioografija,jedino mi je zao shto su je kao malu maltretirali,ali i sada ju je pretukao dechkoo...jadna
Back to top Go down
.::.R!R!.::.
Starter
Starter
.::.R!R!.::.


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2009-09-04
Godina : 27
Lokacija : With Enrique:)

O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . EmptySat Sep 05, 2009 5:22 pm

~*Rihanna*~ wrote:
Alexandra wrote:
cool...svidja mi se njena diskografija i bioografija,jedino mi je zao shto su je kao malu maltretirali,ali i sada ju je pretukao dechkoo...jadna
da,monogo mi je je zao
Back to top Go down
Sponsored content





O Rihanni . Empty
PostSubject: Re: O Rihanni .   O Rihanni . Empty

Back to top Go down
 
O Rihanni .
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Rihanna :: Rihanna :: Robyn Rihanna Fenty-
Jump to: